Fundacja PZU
O projekcie na Wakacje!
Został zakończony drugi etap wdrożenia projektu Myśl i wymyśl.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Słupsku otrzymała dofinansowanie w kwocie: 4.709,40zł, od Fundacji PZU na wdrożenie projektu terapeutycznego pt. „Myśl i wymyśl”.
O projekcie:
› Czas realizacji projektu: 03.04.2017r.-30.06.2017r.
› Miejsce realizacji projektu: Poradnia Psychologiczno-pedagogiczna w Słupsku, ul. Narutowicza 9
› Zasięg: lokalny
› Cel projektu:
- włączenie do zajęć specjalistycznych (korekcyjno-kompensacyjnych) treningu kreatywności w 4 modułach: Tektorado, Robotyka, Przestrzeń, Strategia,
- doposażenie w pomoce terapeutyczne Tektorado, Przestrzeń, Strategia,
- wdrożenie innej formy zajęć terapeutycznych z zakresu robotyki, twórczego
budowania klockami Lego.
› Bezpośrednia grupa beneficjentów:
- Uczeń klas I-III SP z zaburzeniami i odchyleniami rozwojowymi, z grupy ryzyka dysleksji i dysleksją rozwojową, zdiagnozowany w poradni, posiadających opinię, uczestniczący w zajęciach terapii (zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych) na terenie poradni.
› Pośrednia grupa:
- Terapeuci poradni, specjalista w zakresie robotyki, twórczego budowania klockami lego -pełniący rolę opiekuna, eksperta, obserwatora, nauczyciela. We współpracy ze sobą – krok po kroku przeprowadzą ucznia przez wszystkie szczeble projektu. Mają jeden i ten sam cel – w aktywny sposób, w formie zabawowej-pomóc uczniowi nabyć, poszerzyć wiedzę, pokazać proces dochodzenia do wiedzy w obszarze np. robotyki często zarezerwowanym dla dzieci „zdolnych”.
- Rodzice uczniów zakwalifikowanych do projektu w roli obserwatora/słuchacza. Na bieżąco będą informowani o uczniu, będą mieli możliwość zobaczenia tego co stworzyło dziecko.
- Szkoła, do której uczęszcza uczeń zakwalifikowany zostanie poinformowana o projekcie, celowości, efekcie/rezultacie.
Zespół projektowy